Navigace
Přihlášení
Nejbližší akce
-- nenalezena žádná akce

-- ostatní akce
Právě vyšlo
Online uživatelé

Facebook
Dnes


Statistika
Guestbook
Deliverance Muž
17.07.2012 (17:17:58)
Ups... BZ jsem zrušil, tak mě kdyžtak někdo kontaktněte na FB až to bude... http://tinyurl.com/7b22mh4

Bhut Muž
17.07.2012 (17:06:42)
Inno FB is dead... zkus zůstat v kontaktu skrze BZ. Brzy bude ale nové FB ;)

Deliverance Muž
17.07.2012 (17:04:41)
Prosím, napište mi sem někdo odkaz na ten FB profil, nemůžu na FB Innocence dohledat.. :-(

MistyMan Muž
17.07.2012 (16:58:00)
Brzy na jiném místě! Mějte se vážení!!!


Inno chart
Náhodné album

Deftones
Adrenaline
(CD - 1995)

Nu Metal

hodnocení: 9 | 2 hlasy
Náhodné foto
Paganfest
Ensiferum
Zlín - Česká Republika
16.04.2008

Foto: Nathanella

0N0 - Path - Recenze

| Hlavní strana | Recenze | Minirecenze | A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z |
Název: 0N0 - Path [CD]
Datum vydání: 2011
Label: Vlastní Náklad


01. S.I.L.K
02. Sleepless Slumber
03. They
04. Trance-Formation
05. Feed The Flame
06. Path

Hudební tělesa, spadající do kategorie jednočlenných, oproti klasickým formacím složených z několika živých hudebníků, kteří obsluhují povětšinou jeden, dva nástroje, nesporně disponují řadou výhod. Člověk se jen stěží (nebo jen s enormním vypětím) pohádá kvůli špatně zahranému partu, či pozdnímu příchodu na zkoušku sám se sebou. Na druhou stranu podobné pojetí ventilace vlastních nápadů s sebou přináší i určité strasti, především v podobě absence zpětné vazby a odlišného úhlu pohledu. Nadarmo se neříká, každá dobrá rada drahá. Ne každý totiž dokáže být přiměřeně kritický k sobě samému, a tak spousta projektů, u jejichž zrodu stála dobrá myšlenka, nakonec končí jako zhudebněný deník schizofrenních bláznů, jakých běhá po chodbách, dvorcích a přilehlých parčících psychiatrických léčeben mraky.

Zaujmout něčím vskutku neotřelým, v dnešních podmínkách, není jednoduchý úkol ani pro x-hlavá uskupení, kde se nějaký ten nedostatek jednotlivce dá za pomoci invence ostatních spoluúčastníků ještě poměrně nenásilně zamaskovat, natož pak pro osamělého hudebníka nastavujícího jen a pouze svůj vlastní krk.

http://a4.ec-images.myspacecdn.com/images02/46/c38c74da3ef6437e95936c3cd9337860/l.jpg


Miro Szabó tvořící pod přezdívkou "Twisted" je právě takovým vlkem samotářem, který se rozhodl pustit na tenký led a představil zmlsanému publiku svůj vlastní industriálem, deathem, doomem, ambientem, psychedelií a bůh ví čím ještě, infikovaný projekt 0N0. Podobně rozmáchlé žánrové rozpětí skýtá sice nebývale široký prostor pro odhalování čerstvých, dosud neslyšených postupů, ovšem stejně tak i velmi dobrou příležitost pro splácání obludného paskvilu po vzoru dortíku pejska a kočičky. I proto jsem k albu Path zpočátku přistupoval s jistými obavami a despektem, který ve mě při poslechu první skladby S.I.L.K, založené na bordeloidní onanii bicího automatu, zfetovaných kytar, podivných pazvuků a frontmanovým chrčením, ještě více nabobtnal...
Ovšem s příchodem Sleepless Slumber se na povrch vynořuje i druhá, pro mne o poznání příjemnější a zajímavější tvář 0N0, v podobě táhlých atmosférických pasáží prošpikovaných industriálním hlomozem, řezavými kytarami a střídáním Twistedova chrčáku s čistšími polohami jeho hlasu, jež se line, s výjimkou předposlední Feed The Flame, zbytkem stopáže alba. Rozvláčnější, rozvážné tempo dává silněji vyniknout mnoha působivým momentům jednoznačně schopných zaujmout a zažehnou v myslích posluchačů příjemné, rozháraně uhlazené pocity přirozeně vtahující do centra nekonečného dění, což mě s každým dalším poslechem nutí opouštět svůj zprvu rezervovaný přístup a nechat se postupně strhávat hlouběji do útrob tohoto dílka. Nekonečné dálavy prostřednictvím hypnotizujících ploch se tak stávají koncentrovanější a bližší, než kdykoliv předtím, střetávají se v nepěkných prostorách osobních traumat a já se stále raději nechávám unášet vlnou chaosu i striktně daných pravidel. Originální? novátorské? V současné době již stokrát překřížených a znásilněných stylů zřejmě jen stěží... Poutavé? Zajímavé? Každopádně!Twisted se s albem Path vydal správným směrem, jako celek působí (kupodivu) kompaktním dojmem a i po zvukové stránce si stojí velmi dobře, osobně bych sice nejraději, i přes legitimní propojení s konceptem nekonečna a zmiňovaným industriálním oparem, oželel bicí automat, který na mě působí spíše rušivým a umělohmotným dojmem. Vyzdvihnout naopak musím výbornou kytarovou práci. Přesto je stále na čem pracovat, především co se týče někdy až krkolomně šroubené snahy o přílišnou komplikovanost kompozic, jež sice nahrávku na jednu stranu určitým způsobem zpestřují, avšak kvalitativně za zbytkem materiálu prozatím pokulhávají.

---------
Verdikt:

Vyšinutá terapie pomateného blázna se tedy ani v nejmenším nekoná. Twistedův projekt si hlasitě říká o své místo na scéně a čas nyní ukáže, zdali bude schopen 0N0 oprostit od několika málo dětských nemocí a povýšit ho mezi skutečnou elitu.

Autor: MistyMan | Vydáno: 19.11.2011 | Komentáře: 3
6.25

Hodnocení čtenářů
7

Hodnocení autora
Provedení:7
Produkce:7
Originalita:7
Texty:--
Booklet:--
design by Nightmare; programming by Behemoth