Navigace
Přihlášení
Nejbližší akce
-- nenalezena žádná akce

-- ostatní akce
Právě vyšlo
Online uživatelé

Facebook
Dnes

Statistika
Guestbook
Deliverance Muž
17.07.2012 (17:17:58)
Ups... BZ jsem zrušil, tak mě kdyžtak někdo kontaktněte na FB až to bude... http://tinyurl.com/7b22mh4

Bhut Muž
17.07.2012 (17:06:42)
Inno FB is dead... zkus zůstat v kontaktu skrze BZ. Brzy bude ale nové FB ;)

Deliverance Muž
17.07.2012 (17:04:41)
Prosím, napište mi sem někdo odkaz na ten FB profil, nemůžu na FB Innocence dohledat.. :-(

MistyMan Muž
17.07.2012 (16:58:00)
Brzy na jiném místě! Mějte se vážení!!!


Inno chart
Náhodné album

Alice Cooper
Greatest Hits
(CD - 1974)

Hard Rock

hodnocení: -- | -- hlasů
Náhodné foto
Volbeat + Gate Crasher
Volbeat
Zlín - Česká Republika
08.02.2009

Foto: Leandre

Om - Pilgrimage - Recenze

| Hlavní strana | Recenze | Minirecenze | A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z |
Název: Om - Pilgrimage [CD]
Datum vydání: 2.10.2007
Label: Southern Lord Records


01. Pilgrimage
02. Unitive Knowledge Of The Godhead
03. Bhima's Theme
04. Pilgrimage (reprise)

Tři roky existence a třetí řadové album, to je docela slušný výkon. Al Cisneros a Chris Hakius taky nejsou žádní nováčci – v devadesátých letech sklízeli úspěch se Sleep, prazvláštním to seskupení s prapodivným koncem své existence(rozhodli se ukončit činnost poté, co jim vydavatelství odmítlo vydat album), poté nějaký čas trávili hraním v punkově laděné formaci Asbestosdeath a konečně, po nějakém čase, opět zasedli bok po boku u opratí vlastního projektu, stoner doomové formace Om.

První dvě alba, Variations On A Theme a Conference Of The Birds , vychází u menšího vydavatelství Holy Mountain, hudebně jsou si docela podobná, představují poměrně rázně tvář kapely – táhlé pasáže plné pozvolných proměn a nenásilných témat. Hlavní slovo mají ovšem kytarové plochy a celek se daleko více podobá stylovým sousedům jako Ufomammut, či Electric Wizard. První album zní sice ještě trochu garážovitě, druhé už přecejen dostalo důstojnější kabátek a přináší již kvalitní poslechové zážitky po všech stránkách. Pouhé dva songy, pouze něco krátce přes půl hodinky hrajícího času, ale to zde nehraje roli. At Giza je skvělý opus, hotovo. Dvojice hudebníků tedy konečně dostala neomezený klid pro svobodný projev, tedy to, na co dojeli se Sleep. A aby toho nebylo málo, tak se během následujícího roku přesunuli ke kvalitnější značce, která lidi podobného hudebního ražení přímo soustřeďuje a je tím známá – Southern Lord se stávají domovskou stanicí pro Om a myslím, že je to domov plně zasloužený.

S novým labelem přichází klid a ten se odráží i na kvalitě nové nahrávky – Pilgrimage přináší konečně plně důstojný zvuk, to je jednoznačný posun vpřed, není pochyb, že pánové se těší plné podpoře svých zástupců a zainvestovali do pořádnějšího studia. Všechny inštrumenty, zvuky a vokály jsou na dvousetprocentním vzestupu proti minulému albu. To je opravdu nutno vyzvednout jako jednu ze dvou největších změn.

Ta druhá se týče celkového ražení alba. Kapela trochu povolila plyn stonerové přímočarosti a kytary už nehrají takovou kousavou roli jako dříve. Celkový ráz a myšlenka se nemění, zvolňuje se tempo, boostruje se basa, rozvláčnost a nenásilnost songů dosahuje daleko vyšších hranic, než u předchozích dvou alb. Album daleko více dronuje, než tomu bylo dříve u Om zvykem a výsledek je velmi, velmi pozitivní. Na placce se nacházejí čtyři kousky. Stejně jako dřív, je hlavní nositel myšlenky alba po prvním poslechu jasný a to ani nemusíte vědět, že nese titulní název. Pilgrimage je táhlý, pomalu postupující kolos, spíš taková ukolébavka, až na to, že u něj rozhodně nikdo jen tak neusne. Velmi drásající záležitost. Podobně Bhima´s Theme – kupa výborných nápadů skvěle nacpaných do jedenácti minut, naprosto výtečně zvládnuté přechody. Množství energie veliké, přesto celek nepůsobí ani chvíli násilně.
U obou songů se zastavím ještě s jednou věcí – popisovat něco jako drone, či stoner doom metal, to je nadlidský úkol. Když sem poslouchal tudle věc, tak sem si vybavil dvě kapely, které mi Om evokují a jejichž syntézou by mohli vzniknout – starší Pink Floyd a Earth by to byli. Flojdi za magickou atmosféru, Earth za onu nenásilnou krutost.

Dvojka Unitive Knowledge Of The Godhead, to je výborný počin, skvělý stimul na omámený mozek po otevíračce a čas na přípravu na zmiňovaný Bhima´s Theme.Pilgrimage(reprise) je pak labutím dovětkem, završení skvělého scénáře celého alba. A můžete pustit znova. Žádný strach, nekouše a nezabíjí. Jen trochu rozemílá.

---------
Verdikt:

Celkově jsou noví Om opravdu špičkou ve svém oboru. Výborná a naprosto nepostradatelná záležitost pro příznivce těch méně omílaných doomových subžánrů, pro posluchače drone, stoner doomu naprostá povinnost. Nelze se vymlouvat, nepodaří se to ani těm, kteří považují tvorbu Dylana Carlsona za příliš introvertní a nepochopitelnou, Om jsou na to příliš stravitelní a uším otevřeným netradičním a neotřelým zážitkům s kupou výborných nápadů budou božskou manou.

---------
Recenze nezávislého autora!
Tato recenze byla vložena autorem, který není členem redakce Innocence, proto nemusí nutně vyjadřovat názor redaktorů!

Autor: Flames | Vydáno: 09.10.2007 | Komentáře: 0
--

Hodnocení čtenářů
--

Hodnocení autora
Provedení:--
Produkce:--
Originalita:--
Texty:--
Booklet:--
design by Nightmare; programming by Behemoth