Navigace
Přihlášení
Nejbližší akce
-- nenalezena žádná akce

-- ostatní akce
Právě vyšlo
Online uživatelé

Facebook
Dnes

Statistika
Guestbook
Deliverance Muž
17.07.2012 (17:17:58)
Ups... BZ jsem zrušil, tak mě kdyžtak někdo kontaktněte na FB až to bude... http://tinyurl.com/7b22mh4

Bhut Muž
17.07.2012 (17:06:42)
Inno FB is dead... zkus zůstat v kontaktu skrze BZ. Brzy bude ale nové FB ;)

Deliverance Muž
17.07.2012 (17:04:41)
Prosím, napište mi sem někdo odkaz na ten FB profil, nemůžu na FB Innocence dohledat.. :-(

MistyMan Muž
17.07.2012 (16:58:00)
Brzy na jiném místě! Mějte se vážení!!!


Inno chart
Náhodné album

Heavenly
Dust To Dust
(CD - 2004)

Power Metal

hodnocení: -- | -- hlasů
Náhodné foto
No Way Back Tour 2007
Norther
Frýdek Místek - Česká Republika
02.04.2008

Foto: Leandre

Kalanis - Prologue - Recenze

| Hlavní strana | Recenze | Minirecenze | A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z |
Název: Kalanis - Prologue [EP]
Datum vydání: 2010
Label: Vlastní Náklad


01. Downfall
02. Let It Go
03. Flightless
04. All Around Me

Kapela Kalanis je další z řady služebně velmi mladých spolků pocházejících z líhně moravské metropole. Nějakými hlubšími znalostmi tamní scény zrovínka neoplývám, a tak veškeré informace, které se mi podařilo vyšťourat z internetových zdrojů, zřejmě znalce místních poměrů nejspíš dvakrát neoslní. Na druhou stranu, kapela fungující od roku 2008 za sebou ještě nemá tolik velkých skutků, které by vydaly na nějaké obsáhlejší povídání. Kromě počátečních potíží s obsazením postu bubeníka, zkušebnou a nedávnému odchodu zakládajícího kytaristy, své snažení stihla přetavit prozatím do jednoho čtyřskladbového EP Prologue z roku 2010, což pro účely zevrubného teoretického úvodu myslím docela postačí. Pro podrobnější info mrkněte na Bandzone kapely.

http://sl2010.skutecnaliga.cz/kapela/full/30.jpg


Pánové svůj styl sami charakterizují jako crossover-alternative, pod čímž by si zřejmě deset lidí dokázalo představit minimálně dvanáct odlišných věcí. Pod šalamounským označením se ale neukrývá nic výrazně alternativního, ani dvakrát překvapivého. Hudba Kalanis stojí na pevných základech tvrdšího rocku/metalu, ubíhajícího povětšinou ve středním tempu, doplněného hutnými kytarami, jejichž zvuk mi asi nejvíc připomíná staré Celtic Frost, i když to s největší pravděpodobností nebyl záměr, rozhodně zní zajímavě a velmi dobře korespondují především s drsnějšími polohami zpěvákova hlasu. Horší je to s bicími, které jsou pro mě naprosto nepochopitelně vytaženy do popředí, neustále tak působí dosti rušivým dojmem a výsledek silně devalvují. Když už se pánům podaří vystřihnout celkem povedený momentík v podobě takové Let It Go nebo třetí šlapavé Flightless disponující velmi slušným potenciálem i hitovostí, vše je záhy podupáno a znehodnoceno nejspíš necitlivou snahou o originální sound, jež se ale zcela míjí účinkem. Jinak si podobné zvěrstvo racionálně vysvětlit neumím. Dokážu si ale docela jasně představit, že naživo budou zmíněné songy fungovat minimálně velmi dobře. Netuším sice, jak se věci mají při nahrávání ve studiu George Lukase (podle fotografií nevypadá nijak zle), kde bylo EP pořízeno, a nakolik je Jiří Lukášek zodpovědný za výslednou podobu materiálu, ale nemohu se zbavit dojmu, že pokud by se Kalanis rozhodli záznam pořídit v rozpadlé garáži na dvoustopý magneťák a změnit označení z honosného „EP“ na prostší „demo“, udělali by mnohem lépe.

http://www.hrb-mate.borec.cz/logo_bandzone.JPG


---------
Verdikt:

Uvidíme, jestli se zbylí členové dokáží oklepat z odchodu kytaristy a především autora Fishe a natočit plnohodnotné album, které by rozptýlilo pachuť zanechanou EP Prologue. Přívětivější hodnocení si zatím ponechám v záloze i vzhledem k faktu, že CD je vyhotoveno pouze pomocí vypalovacího přístroje a ani obal svým zpracováním dvakrát nenadchne.

Autor: MistyMan | Vydáno: 02.07.2011 | Komentáře: 3
3

Hodnocení čtenářů
4.93

Hodnocení autora
Provedení:5
Produkce:4
Originalita:6
Texty:--
Booklet:3
design by Nightmare; programming by Behemoth